lightCUBE – pracownia architektoniczna, w której podejmujemy się tematów o różnej skali i funkcji. Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem, dla którego projektowanie jest pasją i wielką przyjemnością.

Od samego początku uważnie słuchamy starając się poznać potrzeby i oczekiwania Inwestora. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie opracować projekt szyty na miarę.

Lubimy patrzeć jak powstaje idea, czyli proces tworzenia koncepcji i projektu aż po gotowy obiekt, który „żyje” i jest spełnieniem marzeń naszych Klientów.


Jestem absolwentem Wydziału Budownictwa (2005r.) oraz Wydziału Architektury (dyplom w 2009r.) Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończyłem studia podyplomowe na kierunku Architektura Wnętrz i Wzornictwo. Od 2013r. posiadam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w spec. architektonicznej. Pracownię projektową założyłem w 2006r. - od tamtej pory staram się sukcesywnie kreować funkcjonalną i przyjazną dla ludzi przestrzeń.
Przemysław Kotwa
główny projektant / członek zarządu
Ukończyłam studia magisterskie Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach – dyplom 2007r. Jestem projektantem z ponad 10-letnim doświadczeniem w biurze projektowym.
Aleksandra Kotwa
asystentka projektanta / członek zarządu
Jestem absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach (dyplom w 2013r.). Od 2018r. posiadam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w spec. architektonicznej. Z firmą związana jestem od początku swojej drogi zawodowej.
Karina Cieślik
główny projektant
Jestem absolwentką Wydziału Budownictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (2023r.), gdzie uzyskałam tytuł magistra inżyniera. Do zespołu lightCUBE dołączyłam jeszcze podczas studiów i od tego czasu stale rozwijam swoje kompetencje i zdobywam nowe doświadczenia.
Sonia Wuwer
asystentka projektanta
Jestem absolwentką dwóch kierunków studiów magisterskich - Architektury i Budownictwa - na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (2018/19r.), poszerzałam również swoją wiedzę podczas stażów w Danii i Hiszpanii.
Anita Orlik
projektant wnętrz